سلفون

کیسه سلفون یکی از رایج ترین محصولات جهت بسته بندی میباشد که انواع مختلفی دارد در ایران به اشتباه سلفون را همان کاور یا محافظ غذا میدانند اما افرادی که در حرفه پلاستیک فعالیت دارند سلفون را نوعی پلاستیک کیسه ای شفاف میشناسند که به دلیل براقیت جهت بسته بندی آجیل،خشکبار، زعفران، آلوچه لواشک، میوه خشک، قاشق و چنگال رستورانی و … استفاده میشود.

سلفون چیست؟

مواد اولیه سلفون بنام پلی پروپیلن(PP) میباشد که در پتروشیمی های ایران تولید میشود. سلفون بدلیل اینکه هنگام تولید از آب میگذرد و سریعا خنک میشود دارای شفافیت بسیار بالایی است و به همین جهت به براق بودن معروف است. سلفون هم به صورت رول و هم به صورت کیسه تولید میشود.

سلفون چیست؟

تولید سلفون

مواد اولیه سلفون در مرحله اول با افزودنی هایی مثل لیز کننده و براق کننده در میکسر ترکییب میشود. پس از گذشت 20 دقیقه مواد از طریق مکنده به قیف دستگاه هدایت میشود و توسط سیلندر ماردون مواد به سمت قالب دستگاه هدایت میشود. مواد جامد سلفونی در مسیر رفتن به قالب توسط المنت دستگاه ذوب میشود و زمانی که به قالب میرسد مواد مذاب ابتدا توسط هواکش بادکنکی میشود و پس از عبور از آب خنک در جا تبدیل به یک پلاستیک شفاف جامد بنام سلفون میشود. دلیل براقیت سلفون همین در لحظه خنک شدن است. و سپس توسط غلتک های کشنده در انتهای دستگاه جمع میشود.

ویژگی های سلفون

1-براق بودن

2-جلوگیری از نشست گرد و غبار بر روی محصول

3-مناسب جهت استریل وسایل بیمارستانی

انواع سلفون

قبل
بعد

سلفون خوب چه ویژگی هایی دارد؟

1-براق

2-بازشو راحت

3-دوخت محکم

4-بدون داشتن دون یا رگه داخل محصول

سلفون چاپی

سلفون چاپی

جهت چاپ بر روی سلفون ابتدا رول سلفون را بااستفاده از نور فرابنفش جرقه میزنیم تا الکتریسیته ساکن روی سلفون برداشته شود، این کار باعث میشود که چاپ روی سلفون بلند نشود .
یک نکتنه که در چاپ سلفون حائز اهمیت میباشد این است که اگر چاپ پشت و رو خورده شود به دلیل دیر خشک شدن چاپ روی این محصول معمولا رنگ به پشت و روی سلفون پس داده خواهد شد.

فرق بین سلفون و استرچ چیست؟

در ایران عموم افراد وقتی که اسم سلفون به زبان میاید ذهنیتشان به سمت محصولی رول مانند و کشسان میرود که بسیار نازک و شفاف هست و مناسب جهت روکش غذا میباشد.
اما اینطور نیست! آن رول های نازک شفاف، استرچ غذایی نام دارد و سلفون محصولاتی به نسبت ضخیم تر هستند و چسبندگی استرچ را ندارند که عمدتا جهت بسته بندی محصولاتی همچون آجیل، لواشک، قاشق و چنگال رستورانی، و … استفاده میگردد. دلیل استفاده ازاین محصول به این خاطر است تا آن شیء که داخل آن قرار میگیرد شفاف و براق دیده شود.

انواع سلفون

1- سلفون اتوکلاو

سلفون اتوکلاو بیشتر کاربرد آن در بیمارستان ها میباشد، اما از آن در فراوری قارچ هم استفاده میشود. این سلفون به جهت ترکیب مواد منحصر به فرد خود در درجه حرارت بالا مقاوم است و از این سو جهت استریل کردن وسایل پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد. عموما سلفون اتوکلا به رنگ زرد تولید میشود

2-سلفون لب چسب دار

سلفون لب چسب دار همان ترکیبات سلفون ساده را دارد با این تفاوت که سلفون لب چسب دار از کناره ها دوخت میخورد و لبه ی آن چسب دار هست اما سلفون ساده از انتها دوخت میخورد و لبه ی آن بدون چسب است.

3-سلفون BOPP

سلفون BOPP از نظر مواد اولیه دقیقا مشابه با سلفون ساده میباشد اما فرایند تولید و همچنین کاربرد آن در صنایع متفاوت است.

انواع سلفون

تفاوت سلفون ساده(PP) با سلفون BOPP در تولید

در فرآیند تولید سلفون PP مواد ذوب شده از قالب دستگاه به حوضچه آب سرد انتقال پیدا میکند اما در فرایند تولید سلفونBOPP غلتک های کشنده مواد جامد خارج شده از قالب را به سمت خود میکشد و سلفون از نظر کشسانی به حدی میرسد که دیگر قابلیت کشش ندارد.نمونه ی بارز این نوع سلفون را میتوان در بسته بندی چیپس و پفک دید که وقتی شما این سلفون را میکشید به جای کش امدن پاره میشود.
چابک پلاست جزء برترین تولید کنندگان سلفون در ایران میباشد، همچنین این شرکت مفتخر است که با برند های معروف و مطرح ایران همچون بستنی میهن، بستنی روز، سروش پلاستیک، لاوان پلاستیک، پرشیا پلاستیک و … فعالیت کند.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x