نایلون حبابدار

نایلون حبابدار

نایلون حبابدار یکی از پرکاربرد ترین محصولات پلیمری در صنعت پلاستیک میباشد. از مواد تشکیل دهنده نایلون حبابدار میتوان به مواد LDPE و LLDPE اشاره کرد. یکی از کاربرد های مهم نایلون حبابدار محافظت از محصول در برابر ضربه است.

نایلون حبابدار چیست؟


نایلون حبابدار یکی از مشتقات پلیمری میباشد که مواد اولیه آنها مشابه با نایلون ساده است، ولی فرایند تولید آنها متفاوت است در ادامه به فرایند تولید میپردازیم. نایلون حبابدار هم به صورت رول و هم به صورت کیسه مورد استفاده میباشد. از نایلون حبابدار در اصناف مختلفی نظیر : شیشه و بلور سازی، لوازم خانگی، شیرآلات، و… استفاده میشود.

نایلون حبابدار چیست؟

نایلون حبابدار چگونه تولید میشود؟

در تولید نایلون حبابدار ابتدا مواد اولیه توسط میکسر با هم ترکیب میشوند و سپس توسط مکنده دستگاه مواد ترکیب شده به قیف دستگاه انتقال پیدا میکند، سپس توسط سیلندر ماردون مواد اولیه به قالب دستگاه هدایت میشود و در آنجا توسط المنت مواد جامد تبدیل به مواد مذاب شده و این مواد پس عبور از قالب دستگاه توسط یک سیلندر مکنده تبدیل به نایلونی میشود که داخل آن از هوا پر شده است .

انواع نایلون حبابدار

انواع نایلون حبابدار

1- نایلون حبابدار با قطر 10 میلیمتر

2- نایلون حبابدار با قطر 20 میلیمتر

3- نایلون حبابدار با قطر 30 میلیمتر

لازم به ذکر است که نایلون حبابدار از عرض 10 سانتیمتر تا 200 سانتیمتر قابل تولید میباشد. از ویژگی های نایلون حبابدار میتوان به مقاومت در برابر ضربه و جلوگیری از نشست گرد و غبار بر روی محصول نام برد.

مراحل تولید نایلون حبابدار چاپی

در ابتدا نایلون تک لا لمینیتی توسط دستگاه نایلون تولید شده و فیلم لمینیتی تولید شده به واحد چاپ انتقال داده شده و در آنجا توسط دستگاه چاپ نایلون لمینیتی چاپ میخورد. سپس نایلون لمینیتی چاپی به واحد تولید نایلون حبابدار منتقل میشود و در آنجا همزمان با تولید حبابدار نایلون لمینیتی توسط حرارت به نایلون حبابدار چسبیده میشود.

نایلون حبابدار رنگی

جهت رنگی کردن نایلون حبابدار ابتدا مستربچ رنگی در میکسر همزمان با مواد اولیه ترکیب میشود و پس از ترکیب به قسمت قیف دستگاه انتقال پیدا میکند. به دلیل بیشتر بودن نقطه ذوب مستربچ درجه حرارت ترموسات های دستگاه به نسبت تولید نایلون حبابدار ساده، بالاتر میرود.

معمولا از حبابدار های بی رنگ در چرخه بازیافت استفاده میشود اما حبابدار ها ی رنگی به واسطه رنگی بودنشام قابلیت استفاده درچرخه بازیافت را ندارند و ضایعات نایلون حبابدار رنگی را معمولا در تولید نایلون حبابدار درجه دو یا در کیسه های زباله استفاده میکنیم.

نایلون حبابدار رنگی

نایلون حبابدار درجه 2 چیست؟

در تولید نایلون حبابدار هنگام تنظیم اولیه دستگاه ،نایلون حبابدار مقداری ضایعات میدهد که این ضایعات در نهایت به مقدار قابل توجهی میرسد، اما چاره چیست؟
در این امر ما ضایعات بدست اماده از تولید را بازیافت کرده و دوباره به چرخه تولید بازمیگردانیم که به دلیل استفاده دوباره از مواد، نایلون حبابدار تولید شده را به عنوان نایلوان حبابدار درجه دو به استفاده عموم قرار میدهیم.

مراحل تولید نایلون حبابدار کیسه

مراحل تولید نایلون حبابدار کیسه

حبابدار پس از تولید قابلیت تبدیل به کیسه شدن را دارد به این صورت که:
نایلون تولید شده در طول مشخص روی دستگاه دوخت نایلون حبابدار بسته شده و پس از عبور از مثلثی دستگاه یا تا کن دستگاه طول حبابدار نصف شده و با دادن برنامه به دستگاه ابعاد کیسه نایلون حبابدار را مشخص میکنیم.
برا درک بهتر به مثال زیر توجه فرمایید:
برای مثال برای تولید کیسه نایلون حبابدار با ابعاد 50*25 نیاز به نایلون حبابدار به طول 1 متر میباشد که پس از رد شدن از مثلثی دستگاه نصف میشود و به طول 50 سانت میرسد و سپس در عرض 25 سانت دوخت میخورد.

حمل و نقل نایلون حبابدار

نایلون حبابدار دارای وزن کم و حجم زیاد میباشد و از این حیث جهت حمل و نقل دارای هزینه بالایی میباشد. پیشنهاد ما برای کاهش هزینه حمل حبابدار این است که علاوه بر نایلون حبابدار از دیگر محصولات گروه تولیدی چابک جهت خرید خود استفاده کنید تا هزینه حمل شما کاهش یابد.

گروه تولیدی چابک با بکار گیری برترین و به روز ترین دستگاه های تولید روز دنیا مفتخر است تا خدمت گذار شما مشتریان عزیز باشد. مهمترین شعار گروه تولیدی چابک آرامش از خریدی است که شما به دست میاورید و همواره این مجموعه مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نایلون، استرچ و دیگر محصولات می توانید با کارشناسان ما از طریق صفحه ی تماس با ما در ارتباط باشید.

انواع حبابدار

حبابدار 10mm حبابدار 20mm حبابدار 30mm حبابدار پاکت

عرض

10cm تا 200cm
10cm تا 200cm
10cm تا 200cm
10cm تا 100cm

طول

50m تا 80m
45m
35m
10cm تا 100cm

ضخامت تک لا

110g2/m2
125g2/m2
140g2/m2
ــــــ

قابلیت رنگی

قابلیت چاپی

قبل
بعد